Burak SARICA

Cloud computing, .NET, WPF vs.. Genelde teknik konular, bazen serzenişler..

Hazin bir müşteri hizmetleri hikayesi (Mc Donalds (gibisi fazla) yok!)

with one comment

 

Müşteri hizmetleri gurusu değilim. Ama bir konudaki çarpıklıkları tespit etmek için o konuda guru olmaya gerek yok sanırım.

Hemen hikayemize geçelim önce :

Bir adam varmış. Karısıyla evde otururken karınları acıkmış. Demişler bugün dışardan söyleyelim. Canları hamburger çekmiş. Mc Donalds Libadiye şubesi evlerine çok yakınmış. Motorla 6-7 dk lık mesafede. Girmişler Yemeksepeti’ne, vermişler siparişi. Beklemişler 50 dk olmuş gelmemiş sipariş. 40. dakikada yemeksepeti’nden sipariş durumunu sorguladıklarında yolda geliyor demişler restorandan.

Neyse efendim 1 saat sonunda sipariş gelmiş. Aç çift, ödemeyi hemen yapıp, içeri geçmişler. Paketi açmışlar, bir de ne görsünler! 2 BigMac yerine 2 MacChicken menü var pakette. Telefonla durumu Mc Donalds’a bildirmişler. Mc Donalds onlara bir sonraki siparişlerini ücretsiz vermelerini sağlamış. Adamın da işine gelmiş, çünkü aşırı acıkmışlar bu 1 saat içinde. Bu yüzden Mc Chickenlar söylene söylene yenilmiş…

Aradan 3 hafta kadar geçmiş. Çiftimiz Mc Donalds’a bir şans daha vermek istemiş. Aramışlar 444 MC MC numarasını. (numaradaki havaya bak.) Durumu anlatmışlar, gönderin ücretsiz menülerimizi demişler. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş, restorana dönüp, siparişi aldırmış. Çiftimiz de koyulmuş beklemeye.

Şu an itibariyle siparişi vereli tam olarak 1.5 saat olmuş. Mc Donalds’ı tekrar arayıp, konu hakkında bilgi isteyeli ise 30 dakika..

Ve  sipariş de 1 saat 40 dakika sonra gelmiş.. Buz gibi hem de yine. 6-7 dakika uzaklıktan getirirken soğuması için buzlukta getirmeleri lazım oysa…

Gökten 3 demir elma düşmüş, üçü de mi Mc Donalds müşteri hizmetlerine, müdürlerinin kafasına düşmüş, kafayı mı yemişler? Bu nasıl bir anlayış? Bir kişi arasın açıklama yapsın ne olur ya? Zaten son siparişimdi, ne vardı bu gerçeği değiştirmeye çalışsalar? 1 tane müşteriden birşey olmaz mı diyorlar yoksa? Eğer öyle ise zaten geçmiş olsun onlara..

 

Reklamlar

Written by Burak SARICA

Şubat 16, 2011 8:35 pm

Hayat kategorisinde yayınlandı

Bir Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] This post was mentioned on Twitter by Arden Agopyan, Burak SARICA. Burak SARICA said: Hazin bir müşteri hizmetleri hikayesi (Mc Donalds (gibisi fazla) yok!): http://t.co/SiHm3uI […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: